List of Participants

  1. Agapov Ilya (DESY)
  2. Allaria Enrico (Elettra - Sincrotrone Trieste)
  3. Amstutz Philipp (DESY)
  4. Andorf Matthew (Northern Illinois University)
  5. Anisimov Petr M. (Los Alamos National Laboratory)
  6. Bassi Gabriele (Brookhaven National Laboratory)
  7. Bazzani Armando (INFN sezione di Bologna)
  8. Bisognano Joseph (University of Wisconsin)
  9. Blum Eric (Brookhaven National Laboratory)
  10. Cai Yunhai (SLAC National Accelerator Laboratory)
  11. Carlsten Bruce (Los Alamos National Laboratory)
  12. Carmignani Nicola (ESRF)
  13. Charles Tessa (University of Melbourne)
  14. Chattopadhyay Swapan (Fermilab/Northern Illinois University)
  15. Cornacchia Massimo (SLAC, retired)
  16. Craievich Paolo (Paul Scherrer Institut)
  17. Cullinan Francis (MAX IV)
  18. Deiuri Stefano (Elettra-Sincrotrone Trieste)
  19. Deng Haixiao (Shanghai Institute of Applied Physics)
  20. de Sá Fernando (Brazilian Synchrotron Light Laboratory (LNLS))
  21. Di Mitri Simone (Elettra Sincrotrone Trieste)
  22. Ding Yuantao (SLAC)
  23. Fazio Michael (SLAC)
  24. Ferianis Mario (Elettra)
  25. Franchi Andrea (ESRF)
  26. Freguglia Paolo (L'Aquila University)
  27. Garzella David (LIDyL, CEA, CNRS, Université Paris-Saclay)
  28. Giovannozzi Massimo (Beams Department, CERN)
  29. Goslawski Paul (Helmholtz Zentrum Berlin (HZB))
  30. Guo Weiming (Brookhaven National Laboratory)
  31. Ha Gwanghui (Pohang Accelerator Laboratory)
  32. Hara Toru (RIKEN SPring-8 Center)
  33. Hastings Jerome (SLAC National Accelerator Laboratory)
  34. Hettel Robert (SLAC National Accelerator Lab)
  35. Huang Zhirong (SLAC)
  36. Jankowiak Andreas (HZB / BESSY)
  37. Kim Kwangje (ANL and U of Chicago)
  38. Kuske Peter (Helmholtz-Zentrum Berlin, BESSY II)
  39. Lindberg Ryan (Argonne National Lab)
  40. Luccio Alfredo (Brookhaven National Laboratory)
  41. MacArthur James (SLAC)
  42. Maxwell Timothy (SLAC National Accelerator Lab)
  43. Mazzarisi Onofrio (Università di Bologna)
  44. Meseck Atoosa (Helmholtz-Zentrum Berlin)
  45. Mitchell Chad (Lawrence Berkeley National Laboratory)
  46. Musumeci Pietro (UCLA)
  47. Nguyen Dinh (Los Alamos National Laboratory)
  48. Placidi Massimo (LBNL / Retired)
  49. Qin Qing (Institute of High Energy Physics, Chinese Academy of Sciences)
  50. Reiche Sven (Paul Scherrer Institut)
  51. Roberti Cristiana (Elettra - Sincrotrone Trieste)
  52. Schneidmiller Evgeny (DESY )
  53. Sheffield Richard (LANL)
  54. Soutome Kouichi (RIKEN SPring-8 Center / JASRI)
  55. Tanaka Takashi (RIKEN SPring-8 Center)
  56. Terzic Balsa (Old Dominion University)
  57. Thorin Sara (MAX IV Laboratory)
  58. Turchetti Giorgio (Dipartimento di Fisica e Astronomia )
  59. Valishev Alexander (Fermi National Accelerator Laboratory)
  60. Vogt Mathias (DESY/MFL)
  61. Walker Richard (Diamond Light Source)
  62. Warnock Robert (SLAC National Accelerator Laboraatory)
  63. Wilkinson Amie (University of Chicago (Mathematics)
  64. Williams Peter (Daresbury Laboratory & Cockcroft Institute)
  65. Yu Li Hua (Brookhaven National Laboratory)
  66. Zholents Alexander (Argonne National Laboratory)
  67. Zolkin Timofey (Fermi National Accelerator Laboratory)